Ahojky,mam strašne ráda Heatha Ledgera a oblúbila som si ho zo Skrotenej Hory,tento film ma velmi dojal,,ale aj iné filmy.Viete ,je velmi smutné,ked sa vám niekto už roky páči,a odrazu zomrie!!!=(,,,,,,


Mám tebe k jasnému dni léta přirovnat?
Není tak líbezný ani tak srdci milý:
vždyť v máji opírá se vichr do poupat
a lét, léto též trvá jen krátkou chvíli;
někdy to nebeské oko až příliš žhne
a jindy jeho tvář nevyjde zase z tmy,
a každá krása zde od krásy odpadne,
jak velí náhoda nebo běh přírody.
Tvé věčné léto však se nikdy nezmění,
ty nikdy neztratíš nynější jas své krásy,
tebou se nebude smrt chlubit, že jdeš s ní:
v mých věčných verších tu přetrváš všechny časy.
Vždyť dokud bude zde žít a číst kdokoliv,
dotud zde budeš ty v mých slovech také živ.
\ Shakespeare\
 
 

áááááá Imaginárium

Herec, který byl posmrtně oceněn Oscarem, se objevuje v novém filmu Terryho Gilliama. Světovou premiéru bude mít na festivalu v Cannes.

Populární australský herec Heath Ledger (1979-2008) se premiéry svého nejslavnějšího filmu nedočkal, zemřel loni v lednu ještě před uvedením komiksové adaptace Temný rytíř, v níž těžko zapomenutelným způsobem ztvárnil zloducha Jokera. Ledgerova smrt způsobená předávkováním léky zasáhla fanoušky na celém světě, za výkon v Temném rytíři byl jako druhý v historii americké akademie posmrtně oceněn Oscarem.

Ani tímto snímkem se však Ledgerova filmografie neuzavřela. Než zemřel, pracoval s režisérem Terrym Gilliamem (Brazil, Král rybář, 12 opic a další) na filmu Imaginárium doktora Parnase, v němž hrál jednu z hlavních postav. Gilliam se původně domníval, že Ledgerova smrt znamená i konec filmu, hercova popularita ke snímku přitáhla investory. Později se ale rozhodl dokončit film bez něho: Ledgerovo místo v nově natočených scénách přijali další tři známí herci - Johnny Depp, Colin Farrell a Jude Law. Svůj film režisér poprvé uvede tento měsíc na festivalu v Cannes, kde se Imaginárium bude promítat mimo soutěž.

Nový Gilliamův snímek vypráví fantaskní příběh doktora Parnase (Christopher Plummer), který, aby zachránil dceru Valentinu, musí napravit důsledky svého paktu s ďáblem, jenž mu nejprve dal nesmrtelnost a později vrátil mládí. Ledger byl obsazen do role záhadného Tonyho, který se přidá k Parnasově skupině kočovných kejklířů a vypraví se s ní do jakýchsi paralelních světů Valentinu zachránit. Gilliam řekl, že inspirací pro postavu Tonyho byl bývalý britský premiér Tony Blair, protože i on „byl schopen říkat ty nejšílenější věci a přitom jim i věřit".

Gilliam a Ledger spolu pracovali už na snímku Bratři Grimmové, který se z větší části natáčel v barrandovských ateliérech. Imaginárium nebude v titulcích charakterizováno obvyklým způsobem jako „film Terryho Gilliama", ale jako „film od Heathe Ledgera a jeho přátel". Česká premiéra snímku je plánována na začátek října.